Pouliční umění

Pro jednoho životní styl, pro druhého trestný čin. Ano, i tak rozdílněse dá dívat na graffiti. A přesto umělců, které zdobí zdi domu uměleckými nápisy, neubývá, naopak. Především mladá generace si pouliční umění oblíbila. A co vy? Jste fanouškem graffiti nebo ne?

Není obraz jako obraz

Graffiti samo o soběnení škodlivé, naopak, krásněrozzáří nejednu stěnu. A namaluje-li ji odborník, výsledek je zdařilý a originální. Například celá posprejovaná zeďrůznými nápisy a ornamenty vypadá v pokoji pro teenagery daleko lépe než kterýkoliv jiné moderní obrazy. Problém je ovšem v tom, když se graffiti, či tagy objeví tam, kde nemají. V tramvajích, rodinných domech, či dokonce památkách. V tomto případěse opravdu jedná o trestný čin, a to konkrétněničení cizího majetku. A to je právěhlavní důvod, pročlidé graffiti odsuzují.

Ne každý je stejný!

Ne každý sprejer je ale vandal. Naopak, jsou i jedinci, kteří opravdu malují jen kvůli zábavěa mají pouliční umění jako koníček.A právětato skupina dbá na zásady a chodí sprejovat jen tam, kde je to legální.
Proto uvidíte-li kluka se sprejem v ruce, neznamená to, že ihned musí vandal.